Renk Körlüğü Testi For Pc – Install On Windows And Mac – Free Download

1.0

  • Payment
The Renk Körlüğü Testiapp is easy to install and now you can use the Renk Körlüğü Testi for PC. Though the Renk Körlüğü Testi app is mostly used in android mobile. But for a smooth operation, you can use theRenk Körlüğü Testi app on your PC. To install or run this Renk Körlüğü Testi app you will need an android emulator. Otherwise, it will be difficult to run the Renk Körlüğü Testiapp on PC.Renk Körlüğü
Download APK
4/5 Votes: 21
Developer
Eren Sarıgül
Updated
March 26, 2019
Size
6.3M
Version
1.0
Requirements
4.0.3 and up
Get it on
Google Play

Report this app

Description

Renk Körlüğü

Renk körlüğü değişik renkleri ve gölgeleri algılamaktaki bozukluğu tanımlamak için kullanılır. Kadınlardan fazla erkeklerde görülen, oldukça yaygın bir durumdur. Kadınlarda yüzde 0,6–0,8 oranında rastlanılmasına rağmen bu oran erkeklerde yaklaşık yüzde 10 dur. Bu hastalığın nedeni; gözün retina tabakasındaki bazı pigmentlerin eksikliği veya hiç olmamasıdır.
Renk körlüğü aynı rengin tonlarını ayırmakta olan güçlük şeklinde hafif olabileceği gibi hiç bir rengi ayıramayacak kadar şiddetli olabilir. En çok görülen tipi, kırmızı ile yeşilin ayırt edilememesidir. Nadir görülen bazı vakalarda ise bütün renklerin ayırt edilememesi ve dünyanın siyah – beyaz görülmesi söz konusudur. Her 20 erkekten ve her 200 kadından birinde vardır. Çoğu renk körü olduğunu kendiliğinden fark etmez.

Renk körlüğü kimlerde görülür?

Erkeklerin yüzde 8 inde kadınların yüzde 1'inden azında renk körlüğü vardır. Renk körlüğünün çoğu doğumda mevcuttur. Fakat bazı renk körlüğü bulunan kişilerde hastalık kalıtsal değildir. Doğum esnasında lens saydam iken yaşlandıkça koyulaşır. Kullanılan ilaçlar ve göz sinirindeki rahatsızlıklar renk körlüğüne neden olabilir.

Renk körlüğü belirtileri nelerdir?

Renk körlüğünün yaygın türü olan kalıtsal renk körlüğünde yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı, aynı biçimde algılanır ve ayrı renkler ancak yoğunluklarıyla ayırt edilebilir. Bu bozukluk doğuştan geldiğinden renk körleri zamanla belirli tonları ayıracak hale gelebilirler. Renk körlüğünün ender görülen ve ciddi olan türünde ise görüş bozukluğu ilerleyicidir ve hasta her şeyi siyah – beyaz görür. Renk körlüğü günlük yaşamda önemli bir sorun oluşturmaz, ama hasta, renklerle ilgili belirli işlerde çalışamaz. Kırmızı – yeşil renkler bütün dünyanın kara ve deniz işaretlerinde yaygın olarak kullanıldığından, renk körleri sürücülük ve denizcilik yapamazlar. Bu renklerde önemli uyarılar yapıldığından, görülmemeleri yaşamsal tehlike oluşturabilir.

Renk körlüğü nasıl tespit edilir?

Oldukça güçlük çeken çocuklar renk körlüğünü de içeren göz problemleri açısından kontrol edilmelidirler. Ailesinde renk körlüğü bulunan kişiler, yaptığı işte renk ayrımı zorunluluğu olanlar veya renkleri ayırmada problemi olanlar bu açıdan tetkik edilmelidir.

Renk körlüğü tedavi edilebilir mi?

Kalıtsal renk körlüğünün tedavisi yoktur. Görme sinirinin zayıflamasına bağlı olan ve görme bozukluğu ile birlikte seyreden renk körlüğü ise bir ölçüde düzeltilebilir ya da en azından ilerlemesi engellenebilir. Renk körlüğü doğuştan olduğunda zararsızdır, hatta birçok kişi uzun süre renk körü olduğunun farkına bile varmaz; ancak bir göz muayenesiyle durum ortaya çıkabilir. Renkleri ayırt etme gücündeki değişiklik, göz bozukluğundan da ileri gelebilir. Bu durumda en iyisi, bir göz hastalıkları uzmanına gidip tedavi görmektir.

Programdaki basit bir kaç test ile renk körlüğü tespiti yapabilirsiniz.

Free Installation Process of Renk Körlüğü Testi app on PC

For installing Renk Körlüğü Testi for PC you can go for Nox Player, MEmu, or Bluestacks emulators. By picking any of the emulator software you can easily run Renk Körlüğü Testi for PC. Let’s go then-

How to download & Install App for Your PC

  1. Go to the official website of Bluestacks, Nox Player, or MEmu.
  2. Download the emulator and install it.
  3. Log in to the google play store to find out the Renk Körlüğü Testi for installing on PC.
  4. Write the Renk Körlüğü Testi name on the search bar and enter.
  5. Install the Renk Körlüğü Testi and wait to complete the process.


Now you are ready to run Renk Körlüğü Testi for PC. With his emulator, it is very easy to run any of the android apps on your PC or Mac.

What's new

Uygulama Oluşturuldu. Read more Collapse

Images

Download links

Leave a Reply

Your email address will not be published.